Bamboo waterproof sheet

in
360,00 Kč
SKU: PULT01

The fabric is made of polyurethane-laminated bamboo terry (80% bamboo and 20% polyester). Colour: Plain white. Width: 202cm, area-weight: 135g/m2 (this is the weight of bamboo terry, further laminated).
The fabric was designed for waterproof bedsheets, sold in yardage. It has a special polyurethane lamination, which „breathes“ very well, so it is very comfy to sleep directly on the bedsheet. The fabric is stretchy and has antibacterial  properties. For instance, it is quite good for cots when you’re starting to teach your little ones to go to potty.
Could be washed on up to 90°C.

Certified for children under the age of 3.

Price: CZK 330.

Price: 360,00 Kč
VAT rate: 
Standard -- 21%

Comments

Vložky do podprsenky

Dobry den,
chcela by som usit vlozky do podprsenky. Je tento material dost jemny a prijemny na dotyk?
Alebo by ste mi odporucili nieco ine? Takisto by som chcela z tohto materialu usit vkladacky do plienky. Co si o tom myslite?

Ďakujem

Re: vlozky do podprsenky z nepromokave prosteradloviny

Dobrý den,

tak to bych určitě nedoporučila, nebude to dost sát a přímo na tělo by to bylo nepříjemné, je to opravdu myšlené na prostěradlo. Pokud chcete přijemnou vložku do podprsenky, pak použijte bambusový aksamit a PUL dohromady. Na vkladačky do plenek tohle určitě nejde - nenasálo by to nic, potřebujete opět aksamit, froté, beránka, nebo flís, prostě savé materiály. Držím palce,

Terka

pružnost

Dobrý den.
Potřebovala bych vědět, jestli silnější látka pruží do všech stran. Chtěla bych z ní ušít 2 prostěradla na matraci o rozměru 60 cm x 130 cm, výška 13 cm. Mám v plánu objednat 180 cm látky. Šíři matrace chci pokládat na šíři látky takže mi na matraci šíře 60 cm a výšky 13 cm vyjde šíře látky 1 m. Na šířku a výšku matrace tedy spotřebuji 86 cm a na záhyb pod matraci mi zbude pouze 7 cm na každé straně. To se zmenší ještě o založení látky. Pokud látka pruží do šířky tak by to asi stačit mělo, ale pokud ne tak nevím.
Děkuji za odpověď.
Iva

Re: pruznost prosteradloviny

Dobrý den,

prostěradlovina pružná trochu je, ale ne moc. Ale myslím že tak jak to máte vymyšlěné by to fungovat mělo :)

Terka

Bambus vs. merino

Na zaklade prectenych prispevku jsem u vas koupila zatkavane rouno (material je uzasne prijemny) prave jako prosteradlo na pripadne nocni nehody, ale proteklo. Pomuze ze zkusenosti lanolin nebo je lepsi vzit tento bambus. Kupovana nepromokava prosteradla protekaji tez, tak hledam alternativu. Dekuji.

Re: bambus a merino

Dobrý den,

lanolin určitě pomůže, namastěte si ruce a přejeďte po kožíšku. Kožíšek pak bude více nepromokavý a nehoda se více rozprostře dod šířky, ale pobere jen kolik zvládne jeno vlastní toušťka, takže větší dávku, nebo pokud na to přijdete za delší dobu, holt propustí. Pak bych doporučila prostěradlovinu, ta neproteče z mé zkušenosti úplně spolehlivě (doma spíme na kožísku, v cizím na prostěradle, abychom neudělali průšvih :)) Můžete samozřejmě zkombinovat - prostěradlo jako pojistku dospod, to pak máte úplně neprůstřelné :)

Terka

Děkuji, takže systém dvojité

Děkuji, takže systém dvojité ochrany to jistí :) Mě právě trochu zklamali kupované prostěradla, tak zkusím tento bambus a lanolin na merino. Co z Vaší nabídky by šlo použít na boky prostěradla (tam nemusím nutné mít nepromokavou vrstvu)?

Srážlivost

Dobrý den, chci synovi ušít natahovací prostěradlo a chránič z uvedené nepromokavé prostěradloviny. Je lepší silná nebo tenčí? A jaká je prosím srážlivost, ať vím, kolik objednat. děkuji za odpověď JF

Re: srážlivost prostěradloviny

Dobrý den,

srážlivost jsem bohužel neměřila, nějak mi přišlo, že se to určitě nesráží :) My jsme používali jen kus prostěradloviny pod normální natahovací prostěradlo, ale opravdu se zdálo že se nehýbe. Spíš bych to přeprala před šitím, to je najisto, pak se to už nehne určitě, i když jsem si celkem jistá, že se to stejně skoro nesrazí. Pokud vezmete rezervu 5cm na metru, bude to určitě stačit, u přírodních látek je potřeba počítat spíš 10cm na metru, ale tady to potřeba nebude. Omlouvám se že to nevím najisto!

Jinak tenší úplně stačí pokud to člověk používá jak už jsem psala - jako podložku pod normální prostěradlo. Pokud chcete spát přímo na té nepromokavé prostěradlovině, pak bych určitě vzala to silnější, je o hodně příjemnější :)

Terka

Dobrý den, chápu dobře, že to

Dobrý den,
chápu dobře, že to že je látka prodyšná znamená, že mi bude dýchat matrace pod tím, ale počůrání mi do matrace neproteče? Nemáme doma úplně sucho a už nám jedna matrace chytla plíseň kvůli vloženému monitoru dechu, takže hledám látku, která nám matraci neucpe.
Děkuji Marie

Re: prodysnost prosteradla

Dobrý den,

prostěradlo je přodyšné do té míry, že se na tom dobře spí i když člověk leží přímo na tom. Na igelitu se spát nedá. Nicméně jestli to zvládne odvádět ještě případnou vlhkost z matrace pod tím, to si jistá nejsem, nic to do matrace shora nepustí, ale že by to vyloženě odvětrávalo, to nevím. Na druhou stranu nevím o ničem moc lepším, co by fungovalo, kromě kožíšku z merino vlny, který jsme také používali jako nepročůrací podložku, ten by větral určitě dokonale a taky hodně udrží. Jestli tedy nechcete matraci občas postavit na sluníčko aby doschla, tak spíš vemte ten kožíšek, není ani potřeba prát po každém počůrání, vlna si s pár dávkami poradí sama. Pak ale musíte kožíšek vymáchat ručně ve vaně se šamponem, pračku moc nedoporučuji a pak potřít trochou lanolinu - tj je s tím víc práce než s prostěradlem. Ale malé spí na přírodním materiálu :)

Terka

Děkuji, raději tedy vezmu

Děkuji, raději tedy vezmu vlnu, tenkrát jsem musela matraci nechat osychat každý den. Máte na mysli "Merino zatkávané rouno"? A mám vzít spíše asi to silnější, že?
Syna jsme celého ke vší spokojenosti odplenovali ve vlňákách, takže to jako nějakou víc práci nevnímám. Ono se s tím moc nadělá a nastraší a leckoho to odradí. A to je děsná škoda.

Re: ochrana matrace

Dobrý den,

jojo, to silnější je lepší. Nové vyluxujte od chloupků, chvíli trochu pouští, ale docela rychle se to zacuchá a budete mít beránka. Kraje řešit nemusíte, dá se objet overlockem, ale nepáře se ani tak. Je dobré to občas a po vyprání potřít lanolinem. Ze zkušenosti to zvládne i počůrání jen vytřením a vyvětráním, prala jsem teprve až to začalo být cítit.
Já taky vím, že to není žádná hrůza s vlnou, vlastně to často práci šetří, proto ji pořád propaguji, ale raději varuji předem, Vás jsem nemusela :) Ať slouží!

Terka

Dobry den, chtela bych si

Dobry den,
chtela bych si neco objednat. Prosim vas, u mnozstvi latky nemohu zadat napr. 4,6m.? Musi to byt nejak zaokrouhleno nebo jak to tady prosim mate?
Dekuji predem za vasi odpoved.
S pozdravem

N.

Re: necele metry

Dobrý den,

ukrojit můžeme prakticky cokoli, ale na obchůdku lze objednávat jen po celých číslech. Takže pokud potřebujete jiné množství, tak prosím napište poznámku k objednávce, upravíme, není problém. Jen u malých množství se připočítává 10,- navíc za krájení. Díky,

Terka

Tloustka naterialu dle vasi nabidky

Hezky den. Prosim toto je ta slabsi verze ? Potrebuji jako ochranu na gauc proti procurani. Tak, aby to chvili vydrzelo. Dekuji

Re: tloustka nepromokave prosteradloviny

Dobrý den,

momentálně máme jen tu tenší verzi (tenká není a funguje dobře), silnější by měla dorazit tento týden, nebo začátkem příštího, jestli se všechno povede.. :)

Terka

Obsiti?

Dobry den, asi uplne hloupy dotaz, ale je u tohoto material nutne obsiti? Potrebovala bych jen rovne plachty cca 150x100cm a stroj jsem sice ted dostala k vanocum,ale jeste jsem ani nevymyslela,jak navlect nit... Diky Helena

Re: obsiti prosteradloviny

Dobrý den,

obšívat nemusíte, nepáře se. Takže máte čas seznámit se se strojem, tohle opravdu stačí nechat jen nastříhané :)

Terka

Jak dlouho vydrží?

Dobrý den,
před asi 6 lety jsem kupovala toto prostěradlo, ale vydrželo mi nepromokavé asi tak 3 roky. Nemám možnost posouzení slabší a silnější gramáže, ale podle omaku soudím, že to byla ta slabší varianta. Potýká se ještě někdo se stejným problémem? Prala jsem ho vždy maximálně na 60, většinou spíš na 40.

Re: jak dlouho vydrzi prosteradlo

Dobrý den,

také bychom rádi, aby všechny výrobky vydržely věčně, ale protože se snažíme používat přírodní materiály a věci šetrné k přírodě i člověku, tak věčné není nic. Prostěradlo vydrží cca 200 cyklů praní (záleží vždy na způsobu praní i sušení). My máme prostěradlo funkční déle, protože ho používám hlavně na výlety a pere se málokdy (kluci už jsou bohudíky dost spolehliví).

Jestli chcete trvanlivější prostěradlo, tak to silné vydrží o něco déle, je to pevnější látka, tak je zátěr lépe chráněný, ale ne 6 let ustavičného používání, to by přežil leda čistý polyester s igelitovým zátěrem a možná ani ten ne :(

Silné prostěradlo je skvělé hlavně na použití přímo na spaní - má silnější vrstvu bambusu a je velmi příjemné, zátěr samotný je kvalitnější než ten před x lety, ale věčný není.

Tak snad jsem trochu pomohla s výběrem, ať se daří,

Terka

Prosím 1,2 m.

Prosím 1,2 m.

Látka na povlak polštáře

Dobrý den,
potřebovala bych poradit z čeho nejlépe ušít povlak na polštář pro syna, kterému se extrémně potí hlava. Chtěla bych ochránit polštář a zároveň ušít potah z látky, která bude příjemná. Bude tato prostěradlovina vhodná? Nebo je nutné mít 2 vrstvy, dolů z nepromokavé prostěradloviny a nahoru klasické povlečení?
Nebo doporučujete něco jiného?Předem děkuji.
Iva

Re: povlak na polstar

Dobrý den,

jako ochrana polštáře to bude fungovat určitě velmi dobře. Musíte ale zkusit, jak se to bude chovat pro člověka. My používáme toto froté jako prostěradlo a funguje výborně, ale nevím, jestli to na hlavu nebude už maličko nepříjemně neprotékací. Určitě bych vzala tu silnější verzi froté, o hodně víc nasaje a bude výrazně příjemnější. S tou bych tipla, ze to půjde bez dalšího povlaku. A pokud ne, tak holt ještě přes to dávat něco savého, já bych vybrala některé froté. Ale nejdřív zkuste, mohlo by to fungovat bez toho :)

Terka

prosím pokud je možné o 0,6 m

prosím pokud je možné o 0,6 m

Re: necele metry

Dobrý den,

umíme ustřihnout vše od 30cm plné šíře látky, ale obchůdek to neumí zadat. Takže prosím objednejte 1m a napište do komentáře kolik přesně máme ustřihout, upravíme. Pokud objednáváte méně než 1m připočítáváme ještě 10,- za stříhání. Děkujeme,

Terka

Dobrý den, vy také šijete

Dobrý den, vy také šijete prostěradla? Potřebovala bych ušít nepromokavou podložku na manželskou postel.
Jana

Re: siti na zakazku

Dobrý den,

šijeme na zakázku, časování trochu záleží na aktuální vytíženosti, ale to bychom Vám už sdělili, jestli budete objednávat. Jestli máte zájem, napište prosím email na info@sijemdetem.cz , nabídneme co umíme a pokud budete souhlasit, můžeme ušít. Děkujeme,

Terka

Povleceni

Dobry den, da se z tohoto materialu usit i povleceni? Syn obcas zvladne procurat i perinu a polstar :/

Diky!

Re: povleceni z nepromokave prosteradloviny

Dobrý den,

šili jsme z toho povlečení pro nemocnou babičku a fungovalo to dobře. Nevím tedy úplně, jestli se pod tím malý nebude víc potit, ale asi bych se moc nebála. Alternativa je prát pořád peřiny, jestli máte mikrovlákno, to je tohle o dost lepší.

Terka

Z této látky jsem postupně

Z této látky jsem postupně ušila několik napínacích prostěradel na dětskou postýlku i na velkou postel a moje zkušenost je perfektní. Prostěradlo je prodyšné, takže se na něm dobře spí a člověk se nepotí a nepromokavé je také dosti spolehlivě. Takže doporučuji. Jana

Re: nepromokava prosteradlovina

Díky za komentář, taky si ho nemůžeme vynachválit. Mám i kus jen tak jako hadr a vozíme ho na dovolenou - zachráníl nám už pár potenciálních průšvihů :)

Terka

svrchní kalhotky

Dobrý den, dal by se tato látka použít na svrchní kalhotky jako alternativa PUL?

Re: svrchni kalhotky

Dobrý den,

nepromokavá vrstva na prostěradle je přesně stejná jako na normálním PULu, takže v tomto smyslu to není problém. Jediné co by bylo dobré vyzkoušet jestli ten bambus trochu nepotáhne vlhkost, mohl by...

Terka

nepromokavé prostěradlo

DObrý den, jde tuto látku použít jako ochranu matrace pro dítě, tedy, jestli látka udrží, když se dítě počůrá bez plenky? Je lepší v tomto případě ušít celé prostěradlo i s bokem matrace, nebo stačí jen jakási podložka na horní stranu matrace? děkuji za odpověď

Re: nepromokave prosteradlo

Dobrý den,

látka udrží hodně, ozkoušeno na 6 letém dítěti. Prostěradlo nemusí mít boky, stačí položit a překrýt natahovacím prostěradlem. Ale pokud byste chtěla látku napřímo, pak by bylo dobré ušít něco jako natahovací prostěradlo, aby to dobře drželo.

Terka

plenkový čtverec

Dobrý den, mohu se zeptat zda by bylo možné zakoupit na zkoušku jen kousek na jednu plenku, neuvažujete o prodeji plenkových čtverců i z této látky? Soudě podle častých dotazů je o tuto látku na plenky docela zájem... Případně kolik by stál jeden čtverec? Děkuji.

latkovky

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci je tento material vhodny na vyrobu latkovych vloziek do podprsenky pre kojacie mamicky ako nepremokava zadna vrstva (ta,co nie je v kontakte s telom), pripadne latkove damske menstruacne vlozky, alebo je vhodnejsia klasicka PUL ..dakujem Vam.Mirka

Re: kojici polstarky

Dobrý den,

myslím, že by prostěradlovina posloužila dobře jako nepromokavá vrstva. Alternativně bych brala prodyšný PUL, normální PUL asi raději ne. Na menstruační vložky nevím, to nemám ozkoušené - my jsme šili z normálního PULu a z prodyšného, mě výrazně víc vyhovuje prodyšný, ale není tak 100% jistý...

Terka

Jana M.

Dobrý den, trochu mě odrazuje výraz "Evropská výroba", mohu vědět jaká je tedy země původu tohoto materiálu - jestli to není tajné. Děkuji Jana

Re: evropska vyroba

Dobrý den,

mrzí mě to, ale nemohu Vám říct nic bližšího. Látka se vyrábí v západní EU a spí na tom naše děti. Myslím, že je opravdu v pořádku. Pochopte prosím, že jsem tak tajemná, bývala jsem o dost otevřenější, ale docela se nám to nevyplatilo, tak už to nemohu dělat. Děkuji, snad to takhle stačí,

Terka

bambusová nepromokavá prostěradlovina

dobrý den, tuto látku kupuji již poněkolikáte s plnou spokojeností její funkčnosti, akorát naposledy kupovaná látka byla o poznání tenčí. Je možné, že máte více druhů? Hodila by se mi ta silnější varianta, děkuji za odpověď .Vojáčka

Re: nepromokavá prostěradlovina

Dobrý den,

látka by měla být pořád stejná, alespoň podle údajů výrobce. Běžně se ve výrobě várky liší gramáží tak do 20 gramů, ale víc by to dělat nemělo. Vzpomněli jsme si tu, že jedna várka byla trochu silnější, ale jinak je látka pořád stejná. Mohu zkusit u výrobce při příští objednávce, jestli by nebyla i silnější verze, ale bude dost jiste dražší, pokud bude...

Terka

přebalovací podložka

Dobrý den
Je tato látka vhodná i na přebalovací podložku? Nejde mi o vzor látky, důležitá je pro mě funkce. Nebo byste doporučila něco jiného, vhodnějšího, levnějšího? Ideálně, abych nemusela sešívat dvě vrstvy látek. A jaký steh je lejlepší použít u takového druhu látky.
děkuji

Re: prebalovaci podlozka z prosteradloviny

Dobry den,

napodlozku to jde - neprotece, je krasne skladna, obsivat to vlastne ani nemusite, drzi i tak, takze je to opravdu to nejjednodussi co muzete pouzit. Jedina nevyhoda je ze bude malicko tvrda a urcite nebude fungovat proti zime. Ale maminka si stakovymi drobnostmi snadno poradi, ze, takze klidne do toho :)

Terka

Super látka!

Dobrý den, chci Vás moc pochválit za tuhle látku! Právě z ní šiji prostěradla do kolébky, zátěr je silný a bambusové froté smyčky super příjemné. Děkuji za ni.

:) diky

Terka

Kdy budete mít prosím opět

Kdy budete mít prosím opět tuto prostěradlovinu?
Děkuji Jana

Re: prosteradlovina skladem

Dobry den,

Prave jsme prosteradlovinu pridali, trefila jste se :)

Terka

venkovní použití

dobrý den
chtěl jsem se zeptat zda je látka vhodná na matrace která jsou celé léto venku , na dešti i slunci děkuji aleš

Re: venkovni pouziti

Dobry den,

popravde netusim, latka je myslena na prosteradla a dost jiste ji nikdo ve vyrobe netestoval na veknovni podminky. Ale vydrzi hodne, takze nejakou dobu slouzit bude. Problem myslim bude nejvic to slunicko - znici polyuretan jako znici kazdy plast. Ale jak rychle to opravdu nevim... Treba se Vam jeste ozve nekdo kdo to venku pouzival. Ja bohuzel vic nepomuzu...

Terka