Separační plenka

Dobrý den,
chystám se vyrobit vlastní plenky a chtěla bych, aby látka, kterou bude mít miminko přímo na zadečku plnila vlastnosti separační plenky (abych už nemusela do hotové plenky žádnou separačku přidávat a mimiko zůstávalo v suchu). Poradíte mi, prosím, jaký materiál je na separačky vhodný?
Předem Vám moc děkuji!!
Jana Brdíčková

Separační plenka

Dobrý den,
já jsem používala separační plenky z fleesu. Výborně z nich pouštěla i první stolička (smolka). Stačilo mi 12 ks. Teď jsou synkovi už skoro 4 měsíce, kadí méně a tak jsem separačky přestala dávat, aby si uvědomoval, kdy čurá a snadněji a dříve si "říkal" na nočník.
Hannah

Re: separacni plenka

Dobry den,

nove jsme ted pridavali suedecloth http://www.sijemdetem.cz/produkt/suedecloth-50x50cm, to by mozna byl dost presne ten material na vkladacky, ktery hledate. Nejsem moc zastance umelych materialu pro deti, ale tohle je opravdu ozkousene a funguje :)

Terka

Re: separacni plenka

Dobry den,

tohle je trosku nejednoduchy pozadavek - jestli chcete sucho na male, musite vzit nejaky umely material, prirodni budou vzdy mokre. Potrebujete tedy polyesterovy flis, mikroflis, mikrovlakno. Male bude v suchu, ale bude na sobe mit umelou latku, coz muze nekterym detem na kuzi vadit. A prijdete i o nektere zajimave vlastnosti prirodnich latek jako antisepticke u bambusu, nebo lecive u hedvabi a vlny. Krom toho mokro z prirodnich latek nauci deti rikat si, ze jsou mokre a nauci se i rychleji na nocnik. Tak bych byt Vami mozna nejdrive vyzkousela obe varianty, nez nasijete celou sadu plenek s umelou latkou, aby Vam to pak nebylo lito. Tak moc drzim palce, at Vam to dobre funguje at vyberete cokoli :)

Terka