BIO Merino Windelwolle
Wir haben schon lange versucht, tschechische Windelwolle für Wollwindelhose herzustellen, und ich denke, es ist uns endlich gelungen :)
Wir bieten einen speziell grob gestrickten elastischen Windelstrick aus BIO-Merinowolle an.
Zusammensetzung: 100 % Bio-Merinowolle
Gewicht: 330 g/m2
Breite: 170 cm
Für Windelhose muss die Wolle vorgewaschen werden, sie läuft in der Länge um ca. 20 % und in der Breite um ca. 16 % ein. Lanolinisieren Sie die fertigen Hosen, zum Beispiel mit unserem Lanolin .




Manchmal entsteht durch das Stricken ein kleines Loch im Gestrick. In der Produktion sagen sie, dass man daran nichts ändern kann... Wenn Sie einen Stoff ohne Mängel benötigen, schreiben Sie, wir müssen 5% für den Sonderzuschnitt hinzufügen. Danke für Ihr Verständnis!
Eko-tex-Wollfaser zertifiziert für Kinder unter 3 Jahren, GOTS (Biostandart), die Wolle ist mulesingfrei.
Tschechisches Produkt
Besserer Preis für Bestellungen über 10 m und für ganze Rollen.
Für Muster bitte bei der Bestellung vermerken, CZK 20 pro Stück.





Comments
Dobry den, prosím kdy bude
Dobry den, prosím kdy bude plenkove merino skladem? Chtela bych dle vašich rad ušít vlnacky. :)
Re: kdy bude plenkova vlna
Dobrý den,
popravdě to bych taky docela ráda věděla. Zpracování prošlo několika zádrhely, poslední slib je koncem tohoto týdne. Tak prosím držte palce, taky mě to už přestává bavit...
Terka
nova varka
Dobry den,
stale vyhlizim novou varku teto vlny. Bude v dohledne dobe opravdu k dostani a bylo by mozne si latku rezervovat?
Dekuji,
Tereza
Re: nova plenkova vlna
Dobrý den,
mrzí mě to, měli jsme to slíbené rychle, ale výrobce jsem zřejmě málo popoháněla... Takže bude až příští týden, tedy aspoň to slíbíli...
Terka
Dotaz
Dobrý den,
prosím kdy budete opět mít tuhle merino vlnu?
Děkuji
Veronika
Re: plenkova merino vlna
Dobrý den,
bohužel nám opět zmizela rychleji než jsme čekali. Právě začínáme plést novou várku, jestli vše bude rychlé, bude k prodeji do 3 týdnů, rychleji to bohužel neslíbím...
Terka
skladem? kdy?
Dobry den, kdy bude prosim skladem, osvedcila se mi i jako normaln i deka, i na spani {jde narozdil od beranka prat v pracce a je lehci}.prosim o odpoved na mail> iva.hladka@centrum.cz
Ps: jak pokracuje testovani latky vlneno bambusove?
a varka ob razkove vlny se stopama zelenohnede?
dekuji velmi, Iva
Dostupnost
Dobrý den,
plánovala jsem objednávku a mimo jiné měla být součástí i plenková vlna, ale pak jsem zjistila, že je bohužel vyprodaná. Můžu se zeptat, kdy bude opět skladem? Děkuji.
Re: plenkova vlna
Dobrý den,
bohužel už mámem jen odstřižky. Nová várka optimisticky dorazí do konce února, pesimisticky v půlce března.
Terka
composition of fabric
Hello
Were is the composition of this fabric, it doesn´t say?
Re: composition of diaper wool
Sorry, I missed that, I found that obvious and it isn't... It is 100% organic merino wool. Thanks for the coment!
Terezie
Thank you :)
Thank you :)
Teplejší pyžámko
Chtěla jsem se zeptat jestli by některý s materiálů s merinem šel použít na ušití teplejšího pyžámka. Nebo je nějaký jiný vhodný přírodní materiál? Děkuji Jana
Re: teplejsi pyzamko
Dobrý den,
na spani bych asi spis na telicko davala bavlnu nebo bambus a teprve pres to vlnu, spocena vlna sice hreje, ale muze byt trochu neprijemna. Jedina vlna z nasich, ktera by byla prijemna i na spani, je obrazkova, z toho by pyzamko bylo myslim fajn. A nebo byste mohla vyzkouset novy material, ktery ted mame sami na zkousku - silnejsi uplet typu frote, ktery ma z jedne strany merino a z druhe bambus. Tak kdybyste chtela zkouset, napiste poznamku k objednavce, posleme. Obrazkova vlna je k objednani normalne, tu najdete :)
Tak drzim palce a dejte vedet, co jste vyzkoumala :)
Terka
Bambus/merino
Dobrý den. Kombinaci bambusu a merina marně všude hledám. Vy ji budete prodávat nebo už ji máte v nabídce? Popřípadě, jaký bude mít název? Předem děkuji
Podlozka
Hodi se latka na prebalovaci podlozku s tim, ze na ni budu mit biobavlneny aksamit? Neco jako ma Anavy, ale v bio provedeni:-)
http://www.anavy.cz/prebalovaci-podlozky/prebalovaci-podlozka-cukrik-det...
Re: prebalovaci podlozka
Dobrý den,
je to poněkud netradiční použití vlny, ale v principu by to šlo. Dobře lanolinovaná vlna je nepromokavá, takže by tu nepromokavou vrstvu nahradila. Trochu problém vidím v praní - vlna se určitě bude více špinit než PUL, který se takto normálně používá. Takže bych určitě alespoň vlnu vesele nabarvila, aby na tom nebyl vidět občasný flek. A dobře to vysrážejte před šitím a pak hotovou podložku perte opatrně, plenková vlna není superwash a mohla by se vám srazit, zatímco aksamit ne, takže by se to celé zkrabatilo.
Držím palce, dejte kdyžtak vědět, jak se povedlo!
Terka
kukla
Dobrý den, hodila by se tato látka na ušití kukly? Případně které jiné Vámi nabízené merino by bylo vhodné na zimu? Děkuji!
Re: kukla
Dobrý den,
kukla by z toho ušít šla, ale bude dost tlustá a nepůjde bezproblémově prát. Spíš bych Vám doporučila sportovní vlnu, obrázkovou vlnu, nebo pružnou vlnu. Osobně tedy nejraději obrázkovou, je nejpříjemnější :)
Terka
Dobrý den, můžu se zeptat,
Dobrý den, můžu se zeptat, zda již látka dorazila nebo už je zase vyprodaná? Děkuji za odpověď. Jaan
Re: dostupnost plenkove vlny
Dobrý den,
vlna bohužel ještě nedorazila, zaseklo se to nějak u praní, tak snad to nepokazili. Prý nám to hned posílají, takže příští týden už snad opravdu bude... Mrzí mě to, ale nemůžu s tím nic moc dělat...
Terka
Dopadlo to pro nás dobře či
Dopadlo to pro nás dobře či ne?
Jee, to nevadi! Jsem se
Jee, to nevadi! Jsem se lekla, že byla hned pryč. Uff. Můžu se zeptat, zda se dá nějak rezervovat? Mám ted termín porodu(nejpozdeji v pondělí) a nerada bych to prošvihla. Děkuji, Jana
Re: rezervace plenkove vlny
Dobrý den,
rezervovat úplně neumíme, ale zapíšu si Vás do notesu, pošlete prosím email kolik potřebujete :)
Terka
Zavinovačka
Dobrý den,
lze z této látky ušít deku na léto/zimu nebo zavinovačku (něco jako je tato):
http://sijemdetem.cz/produkt/merino-zavinovaci-deka
Děkuji, Jana
Re: zavinovacka z plenkove vlny
Dobrý den,
určite by zavinovačka šla, bude o dost teplejší než naše normální, ale fungovat bude dobře. Látka je méně pružná a nedá se tak snadno prát - sráží se při nešetrném praní, zatímco sportovní merino můžete prát jak chcete :) Ale součtem bych se toho nebála, pokud Vám těch pár věcí nevadí. Ať slouží!
Terka
svrchňáčky na suchý zip
Dobrý den, chtěla bych ušít svrchňáčky na suchý zip. Máte někdo prosím zkušenost, zda je tato látka vhodná? Vidím na obrázku jen natahovací vlňáčky. Děkuji za radu.
Re: vlnacky na suchy zip
Dobrý den,
máme ozkoušené na vlňáčky s patentky a funguje dobře. Suchý zip se používá méně kvůli té háčkové části, která ráda vytahuje z vlny oka. Jestli se toho nebojíte, tak látka vhodná je :)
Terka
Vlňáčky
Děkuji za odpověď. A jaký používáte prosím střih? Stačí co je na PUL a látku dát dvojitě? Díky.
Re: strih
Dobrý den,
střih asi jako na menší kapsovku :)
Terka
Dotaz na cm
Dobrý den, bude možné zakoupit třeba jen 70cm? Děkuji Šlégrová
Re: necele metry
Dobrý den,
možné je zakoupit jakoukoli metráž, jen u menší než standartní připočítáváme 10,- za stříhání. V obchůdku to nejde zadat, napište tedy prosím přesnou metráž do poznámky k objednávce. Děkujeme,
Terka
dostupnost zboží
Dobrý den,
můžeme doufat, že plenkové merino již bude zase skladem?
Děkuji
Re: dostupnost plenkove vlny
Dobrý den,
dnes mi potvrdili, že plenková vlna už konečne bude, mělo by to dorazit cca do týdne. HURÁÁÁÁ!!! :)
Terka
dostupnost
dobrý den,zajímalo by mne,kdy bude opět k dispozici,měla bych tak o metr zájem :)
Re: dostupnost plenkove vlny
Dobrý den,
vlna by měla být do 3 týdnů, snad prázdniny dovolí...
Terka
dostupnost
Dobrý den, bude tato vlna zase dostupná? A kdy asi? Díky Martina
Re: dostupnost plenkove vlny
Dobrý den,
jestli vše poběží jak má, bude plenková vlna cca do měsíce opět skladem. Držte palce...
Terka
Dostupnost
Dobrý den,
kdy bude, prosím, tato vlna opět dostupná?
Zuzana
Cena
Dobrý den, ať pročítám jak pročítám, nedaří se mi z popisu zboží vyčíst za jaké množství je uvedená cena - je to za metr či půlmetr? Děkuji. Jana
Re: Cena plenkove vlny
Dobry den,
tak to se omlouvame, ze to mame nepochopitelne napsane, ale cena je za bezny metr, pokud nepiseme jinak. Tj kdyz objednate 1x dostanete metr popsane sirky. Tak to je dobra zprava, ne? :)
Terka
Srážení
Dobrý den.
Mohun se zeptat - před šitím vlňáčků je dobré tuto látku vyprat na 40 nebo na 60 stupňů? Předpokládám, že praním se srazí a zhoustne, takže bude lépe držet vlhkost. Ale zase bych ji neradazničila...
Děkuji moc.
Re: srazeni plenkove vlny
Dobry den,
vlnu urcite srazte, staci na 40 pokud to pak nebudete prat na vic, ale zrovna na ty svrchnacky bych to klidne srazila i na 60, budou vic drzet :) Tahle vlna vydrzi dost, to se nebojte.
Terka
dobrý den, nemohla bych si
dobrý den,
nemohla bych si přát k vánocům "rezervaci" nebo předobjednávku na tuhle látku? :) vidím to tak na jediný metřík, ale nemám dobré zkušenosti s "číháním" na dodávku, vždycky to prošvihnu :( a tahle vypadá opravdu hodně žádaná... a nebot o aspoň berte jako návrh do budoucna pro rozvoj webu ;) buď mail avizo nebo předobjednávky
klidné vánoce vám všem a díky za existenci tak skvělého obchůdku
j.
Dobrý den, chtěla jsem se
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy zase bude dostupná plenková merino vlna.
Děkuji D.
Re: dostupnost plenkove vlny
Dobry den,
plenkova vlna uz se chysta, bude behem ledna, snad rychle, popohanim to :)
Terka
Re: dostupnost plenkove vlny
Dobry den,
objednane je to uz pres mesic, ale bohuzel se to nejak zaseklo, takze ze zkusenosti bych rekla, ze do Vanoc to nestihneme :( Mrzi me to, ale ted uz nam toho nikdo moc nevyrobi... Kazdopadne po Vanocich urcite bude, material se velmi osvedcil, takze ho urcite budeme mit nadale. Jen musim lepe pocitat, aby nedochazel... :)
Terka
Spotřeba na vlňáčky
Dobrý den,
kolik je potřeba látky na jedny svrchňáčky pro dítě cca 3 - 5kg?
děkuji
Jana Marešová
látka na druhou sportovní vrtstvu??
Byla by tato látka vhodná jako roláček či kamaše? Chtěla potřebovala bych ušít druhou teplejší vrstvu na vaše pružné merino a lámu si hlavu z čeho by to šlo. Děkuji Jitka
Re: biovlna jako druha vrstva
Dobry den,
taky jsme z tehle latky cim dal vic nadseni :) Na druhou vrstvu bude ucite moc dobre slouzit, jen dejte velky pozor na prani! Jak je to BIO, tak nic nevydrzi - je to opravdu jen cista vlna a pri neopatrnem prani se srazi. Jinak slouzi opravdu dobre, taky mame svetriky, kamase, cepicky... :)
Terka