BIO Merino Windelwolle

880,00 Kč
SKU: vl03

Wir haben schon lange versucht, tschechische Windelwolle für Wollwindelhose herzustellen, und ich denke, es ist uns endlich gelungen :)

Wir bieten einen speziell grob gestrickten elastischen Windelstrick aus BIO-Merinowolle an.

Zusammensetzung: 100 % Bio-Merinowolle
Gewicht: 330 g/m2
Breite: 170 cm

Für Windelhose muss die Wolle vorgewaschen werden, sie läuft in der Länge um ca. 20 % und in der Breite um ca. 16 % ein. Lanolinisieren Sie die fertigen Hosen, zum Beispiel mit unserem Lanolin .

Manchmal entsteht durch das Stricken ein kleines Loch im Gestrick. In der Produktion sagen sie, dass man daran nichts ändern kann... Wenn Sie einen Stoff ohne Mängel benötigen, schreiben Sie, wir müssen 5% für den Sonderzuschnitt hinzufügen. Danke für Ihr Verständnis!

Eko-tex-Wollfaser zertifiziert für Kinder unter 3 Jahren, GOTS (Biostandart), die Wolle ist mulesingfrei.

Tschechisches Produkt

Besserer Preis für Bestellungen über 10 m und für ganze Rollen.

Für Muster bitte bei der Bestellung vermerken, CZK 20 pro Stück.

Price: 880,00 Kč
VAT rate: 
Standard -- 21%

Comments

Dobry den, prosím kdy bude

Dobry den, prosím kdy bude plenkove merino skladem? Chtela bych dle vašich rad ušít vlnacky. :)

Re: kdy bude plenkova vlna

Dobrý den,

popravdě to bych taky docela ráda věděla. Zpracování prošlo několika zádrhely, poslední slib je koncem tohoto týdne. Tak prosím držte palce, taky mě to už přestává bavit...

Terka

nova varka

Dobry den,
stale vyhlizim novou varku teto vlny. Bude v dohledne dobe opravdu k dostani a bylo by mozne si latku rezervovat?
Dekuji,
Tereza

Re: nova plenkova vlna

Dobrý den,

mrzí mě to, měli jsme to slíbené rychle, ale výrobce jsem zřejmě málo popoháněla... Takže bude až příští týden, tedy aspoň to slíbíli...

Terka

Dotaz

Dobrý den,
prosím kdy budete opět mít tuhle merino vlnu?
Děkuji
Veronika

Re: plenkova merino vlna

Dobrý den,

bohužel nám opět zmizela rychleji než jsme čekali. Právě začínáme plést novou várku, jestli vše bude rychlé, bude k prodeji do 3 týdnů, rychleji to bohužel neslíbím...

Terka

skladem? kdy?

Dobry den, kdy bude prosim skladem, osvedcila se mi i jako normaln i deka, i na spani {jde narozdil od beranka prat v pracce a je lehci}.prosim o odpoved na mail> iva.hladka@centrum.cz
Ps: jak pokracuje testovani latky vlneno bambusove?
a varka ob razkove vlny se stopama zelenohnede?
dekuji velmi, Iva

Dostupnost

Dobrý den,
plánovala jsem objednávku a mimo jiné měla být součástí i plenková vlna, ale pak jsem zjistila, že je bohužel vyprodaná. Můžu se zeptat, kdy bude opět skladem? Děkuji.

Re: plenkova vlna

Dobrý den,

bohužel už mámem jen odstřižky. Nová várka optimisticky dorazí do konce února, pesimisticky v půlce března.

Terka

composition of fabric

Hello
Were is the composition of this fabric, it doesn´t say?

Re: composition of diaper wool

Sorry, I missed that, I found that obvious and it isn't... It is 100% organic merino wool. Thanks for the coment!

Terezie

Thank you :)

Thank you :)

Teplejší pyžámko

Chtěla jsem se zeptat jestli by některý s materiálů s merinem šel použít na ušití teplejšího pyžámka. Nebo je nějaký jiný vhodný přírodní materiál? Děkuji Jana

Re: teplejsi pyzamko

Dobrý den,

na spani bych asi spis na telicko davala bavlnu nebo bambus a teprve pres to vlnu, spocena vlna sice hreje, ale muze byt trochu neprijemna. Jedina vlna z nasich, ktera by byla prijemna i na spani, je obrazkova, z toho by pyzamko bylo myslim fajn. A nebo byste mohla vyzkouset novy material, ktery ted mame sami na zkousku - silnejsi uplet typu frote, ktery ma z jedne strany merino a z druhe bambus. Tak kdybyste chtela zkouset, napiste poznamku k objednavce, posleme. Obrazkova vlna je k objednani normalne, tu najdete :)

Tak drzim palce a dejte vedet, co jste vyzkoumala :)

Terka

Bambus/merino

Dobrý den. Kombinaci bambusu a merina marně všude hledám. Vy ji budete prodávat nebo už ji máte v nabídce? Popřípadě, jaký bude mít název? Předem děkuji

Podlozka

Hodi se latka na prebalovaci podlozku s tim, ze na ni budu mit biobavlneny aksamit? Neco jako ma Anavy, ale v bio provedeni:-)
http://www.anavy.cz/prebalovaci-podlozky/prebalovaci-podlozka-cukrik-det...

Re: prebalovaci podlozka

Dobrý den,

je to poněkud netradiční použití vlny, ale v principu by to šlo. Dobře lanolinovaná vlna je nepromokavá, takže by tu nepromokavou vrstvu nahradila. Trochu problém vidím v praní - vlna se určitě bude více špinit než PUL, který se takto normálně používá. Takže bych určitě alespoň vlnu vesele nabarvila, aby na tom nebyl vidět občasný flek. A dobře to vysrážejte před šitím a pak hotovou podložku perte opatrně, plenková vlna není superwash a mohla by se vám srazit, zatímco aksamit ne, takže by se to celé zkrabatilo.

Držím palce, dejte kdyžtak vědět, jak se povedlo!

Terka

kukla

Dobrý den, hodila by se tato látka na ušití kukly? Případně které jiné Vámi nabízené merino by bylo vhodné na zimu? Děkuji!

Re: kukla

Dobrý den,

kukla by z toho ušít šla, ale bude dost tlustá a nepůjde bezproblémově prát. Spíš bych Vám doporučila sportovní vlnu, obrázkovou vlnu, nebo pružnou vlnu. Osobně tedy nejraději obrázkovou, je nejpříjemnější :)

Terka

Dobrý den, můžu se zeptat,

Dobrý den, můžu se zeptat, zda již látka dorazila nebo už je zase vyprodaná? Děkuji za odpověď. Jaan

Re: dostupnost plenkove vlny

Dobrý den,

vlna bohužel ještě nedorazila, zaseklo se to nějak u praní, tak snad to nepokazili. Prý nám to hned posílají, takže příští týden už snad opravdu bude... Mrzí mě to, ale nemůžu s tím nic moc dělat...

Terka

Dopadlo to pro nás dobře či

Dopadlo to pro nás dobře či ne?

Jee, to nevadi! Jsem se

Jee, to nevadi! Jsem se lekla, že byla hned pryč. Uff. Můžu se zeptat, zda se dá nějak rezervovat? Mám ted termín porodu(nejpozdeji v pondělí) a nerada bych to prošvihla. Děkuji, Jana

Re: rezervace plenkove vlny

Dobrý den,

rezervovat úplně neumíme, ale zapíšu si Vás do notesu, pošlete prosím email kolik potřebujete :)

Terka

Zavinovačka

Dobrý den,
lze z této látky ušít deku na léto/zimu nebo zavinovačku (něco jako je tato):
http://sijemdetem.cz/produkt/merino-zavinovaci-deka
Děkuji, Jana

Re: zavinovacka z plenkove vlny

Dobrý den,

určite by zavinovačka šla, bude o dost teplejší než naše normální, ale fungovat bude dobře. Látka je méně pružná a nedá se tak snadno prát - sráží se při nešetrném praní, zatímco sportovní merino můžete prát jak chcete :) Ale součtem bych se toho nebála, pokud Vám těch pár věcí nevadí. Ať slouží!

Terka

svrchňáčky na suchý zip

Dobrý den, chtěla bych ušít svrchňáčky na suchý zip. Máte někdo prosím zkušenost, zda je tato látka vhodná? Vidím na obrázku jen natahovací vlňáčky. Děkuji za radu.

Re: vlnacky na suchy zip

Dobrý den,

máme ozkoušené na vlňáčky s patentky a funguje dobře. Suchý zip se používá méně kvůli té háčkové části, která ráda vytahuje z vlny oka. Jestli se toho nebojíte, tak látka vhodná je :)

Terka

Vlňáčky

Děkuji za odpověď. A jaký používáte prosím střih? Stačí co je na PUL a látku dát dvojitě? Díky.

Re: strih

Dobrý den,

střih asi jako na menší kapsovku :)

Terka

Dotaz na cm

Dobrý den, bude možné zakoupit třeba jen 70cm? Děkuji Šlégrová

Re: necele metry

Dobrý den,

možné je zakoupit jakoukoli metráž, jen u menší než standartní připočítáváme 10,- za stříhání. V obchůdku to nejde zadat, napište tedy prosím přesnou metráž do poznámky k objednávce. Děkujeme,

Terka

dostupnost zboží

Dobrý den,
můžeme doufat, že plenkové merino již bude zase skladem?
Děkuji

Re: dostupnost plenkove vlny

Dobrý den,

dnes mi potvrdili, že plenková vlna už konečne bude, mělo by to dorazit cca do týdne. HURÁÁÁÁ!!! :)

Terka

dostupnost

dobrý den,zajímalo by mne,kdy bude opět k dispozici,měla bych tak o metr zájem :)

Re: dostupnost plenkove vlny

Dobrý den,

vlna by měla být do 3 týdnů, snad prázdniny dovolí...

Terka

dostupnost

Dobrý den, bude tato vlna zase dostupná? A kdy asi? Díky Martina

Re: dostupnost plenkove vlny

Dobrý den,

jestli vše poběží jak má, bude plenková vlna cca do měsíce opět skladem. Držte palce...

Terka

Dostupnost

Dobrý den,
kdy bude, prosím, tato vlna opět dostupná?
Zuzana

Cena

Dobrý den, ať pročítám jak pročítám, nedaří se mi z popisu zboží vyčíst za jaké množství je uvedená cena - je to za metr či půlmetr? Děkuji. Jana

Re: Cena plenkove vlny

Dobry den,

tak to se omlouvame, ze to mame nepochopitelne napsane, ale cena je za bezny metr, pokud nepiseme jinak. Tj kdyz objednate 1x dostanete metr popsane sirky. Tak to je dobra zprava, ne? :)

Terka

Srážení

Dobrý den.
Mohun se zeptat - před šitím vlňáčků je dobré tuto látku vyprat na 40 nebo na 60 stupňů? Předpokládám, že praním se srazí a zhoustne, takže bude lépe držet vlhkost. Ale zase bych ji neradazničila...
Děkuji moc.

Re: srazeni plenkove vlny

Dobry den,

vlnu urcite srazte, staci na 40 pokud to pak nebudete prat na vic, ale zrovna na ty svrchnacky bych to klidne srazila i na 60, budou vic drzet :) Tahle vlna vydrzi dost, to se nebojte.

Terka

dobrý den, nemohla bych si

dobrý den,
nemohla bych si přát k vánocům "rezervaci" nebo předobjednávku na tuhle látku? :) vidím to tak na jediný metřík, ale nemám dobré zkušenosti s "číháním" na dodávku, vždycky to prošvihnu :( a tahle vypadá opravdu hodně žádaná... a nebot o aspoň berte jako návrh do budoucna pro rozvoj webu ;) buď mail avizo nebo předobjednávky
klidné vánoce vám všem a díky za existenci tak skvělého obchůdku
j.

Dobrý den, chtěla jsem se

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy zase bude dostupná plenková merino vlna.
Děkuji D.

Re: dostupnost plenkove vlny

Dobry den,

plenkova vlna uz se chysta, bude behem ledna, snad rychle, popohanim to :)

Terka

Re: dostupnost plenkove vlny

Dobry den,

objednane je to uz pres mesic, ale bohuzel se to nejak zaseklo, takze ze zkusenosti bych rekla, ze do Vanoc to nestihneme :( Mrzi me to, ale ted uz nam toho nikdo moc nevyrobi... Kazdopadne po Vanocich urcite bude, material se velmi osvedcil, takze ho urcite budeme mit nadale. Jen musim lepe pocitat, aby nedochazel... :)

Terka

Spotřeba na vlňáčky

Dobrý den,
kolik je potřeba látky na jedny svrchňáčky pro dítě cca 3 - 5kg?
děkuji
Jana Marešová

látka na druhou sportovní vrtstvu??

Byla by tato látka vhodná jako roláček či kamaše? Chtěla potřebovala bych ušít druhou teplejší vrstvu na vaše pružné merino a lámu si hlavu z čeho by to šlo. Děkuji Jitka

Re: biovlna jako druha vrstva

Dobry den,

taky jsme z tehle latky cim dal vic nadseni :) Na druhou vrstvu bude ucite moc dobre slouzit, jen dejte velky pozor na prani! Jak je to BIO, tak nic nevydrzi - je to opravdu jen cista vlna a pri neopatrnem prani se srazi. Jinak slouzi opravdu dobre, taky mame svetriky, kamase, cepicky... :)

Terka