Reply to comment

Re: Overlock

Dobrý den,

no já mám overlock stařeček dovezený použitý ze zahraničí, takže to Vám značka moc nepomůže (White, stál asi 1500,-), ale nedám na něj dopustit - všechno je kovové a vydrží, ušije cokoli. Jestli umíte anglicky, tak se na overlocky podívejte tady: http://sewing.patternreview.com/SewingMachine/Reviews/ je to moc dobrá stránka pro porovnání a pro naučení se trochu o overlocích.

Jinak o Luczniku nic nevím, ale asi bych si ho pro sebe nekoupila. Značky o kterých mám dobré reference jsou Janome (rozumně drahé a celkem kvalitní), Pfaff (drahé, platíte za značku), Brother (dražší), Singer (prý se zhoršili)... Snad tu nedělám nezákonnou reklamu :( Jestli jste dobrodružnější, zkuste e-bay, ale tam je to trochu risk od koho kupujete.

Abych to shrnula, pokud dostanete dobré podmínky od prodejce Luczniku (záruku, ukázku jak se se strojem pracuje - to strašně pomůže pokud jste overlock nikdy neviděla, možnost vrácení bez udání důvodu, nebo pokud bude nějaká i drobná porucha), tak ho zkuste, třeba se pletu. Bez záruk bych to nebrala a raději koupila Janome, ty bývají spolehlivé, i když zaplatíte o 3 tisíce víc... Zkuste si stroj v krámě, jaký má zvuk, člověk trošku pozná, jestli tam rachtají plastová kolečka. No a nebo zajeďte do Ameriky, koupite stroj za 100 dolarů i méně :)

Omlouvám se, asi jsem moc nepomohla, třeba se ozve ještě někdo s lepší radou! Mějte se hezky,

Terka Šámalová

Reply

CAPTCHA
A little security measure: