Pomoc se šitím plínek

Ahoj všichni,
inspirována snap-servisem přihazuju nápad: spousta z nás se v šití plácá, někdo víc, někdo míň. A přitom jen málo kdo má babičku/maminku, která by byla ochotná pomoct v začátcích se šitím. Přitom ušít první plínku je pouze o odvaze sednout ke stroji. A tu odvahu někdo nemá. A látky taky v obchůdku jsou fakt inspirativní (aksamit...)

Dalo by se nás dohromady víc, které bychom byly ochotny někomu pomoct v začátcích se šitím? Nemyslím tím půjčovat vlastní šicí stroj nebo někomu šít plenkovou výbavu, ale ukázat, poradit, pomoct, dodat odvahu, ušít s tím někým první plínku a chválit a chválit a chválit.

Katka

Pomoc se šitím plínek

Ahoj,

tak to je super nápad! Jen jestli na to bude mít někdo čas. Napadlo mě, že by šlo třeba udělat zvláštní fórum na pomoc při šití pro nešvadlenky.

Např. dotaz "Kroutí se mi entlování cikcakem, co dělám špatně" bych tam hned hodila :-).

Veronika

Fórum pro začátečnické otázky

Ten nápad s fórem se mi líbí. Toto vlákno je vlastně takovým fórem, jen to tu časem může být trochu nepřehledné, bude-li víc dotazů. Já bych tu někde uvítala přehled materiálů: na čtvercovky se hodí to to a to, obrubovat se dá tak či tak, tím a tím, na kalhotkovky - dotyková vrstva, hodí se to, to a to....atd.

To fórum by bylo taky bezva!

To fórum by bylo taky bezva! To by se hodilo i mě.

Ale abychom to nezamluvily: je někdo, kdo by byl ochoten pomoct začátečnicím s první plenkou? + dát na sebe nějaký kontakt sem na stránky (vytvořily bychom něco podobného jako snap-servis)

Já bych do toho šla, vlastně jsem už do toho šla, sem tam tu u mě sedí někdo v kuchyni a zkouší šít. A je to paráda. Přidejte se!

Katka F

pomoc s první plenkou

Tak to by vůbec nebylo špatné - sama si dobře pamatuju, jak jsem SAMA matlala první plenu a rady by mi tenkrát byly nad zlato.
Některé z nás mají krom zkušeností i "profi" zařízení - lis, overlock.
Takže proč ne (pokud teda nebudu mít před domem denně frontu až na konec vsi:-))))
Kristýna, Náchodsko

Prosím tedy paní Terku, aby

Prosím tedy paní Terku, aby udělala další položku na stránkách obchůdku - Pomoc se šitím plínek nebo tak něco.

Hurá, hurá, hurá, už jsme dvě, co do toho chtějí jít! Kdo další?

Katka, jindřichohradecko

fruhbauerova.katka(et)email.cz

Re: Šicí plenkový servis

Díky za nápad, servis už je přidaný, tak ať dobře funguje! :)

Terka

Kroucení látky

Ahoj,

tak jsem trošku zapátrala a to kroucení bylo způsobeno moc velkým tlakem patky na látku.

Doufám, že moje zjištění pomůže nějaké začátečnici :-).

Veronika

tlak patky

a to jde nejak ovlivnit jak moc bude patka tlacit na latku??ja myslela ze to nejde...... asi budu muset lip prozkoumat sici stroj

tlak patky

Já mám starou Veritasku a ta má kolečko na ovládání patky nad světlem pod horním krytem. Taky jsem o tom neměla tušení a to mám stroj 15 let a před tím na něm šil táta a ten o tom taky nevěděl. Myslel, že se prostě pružné látky kroutí :-). Našla jsem to až v návodu.

To je vážně hezký nápad :) Já

To je vážně hezký nápad :) Já to už se šitím plenek vzdala, troufnu si teď tak maximálně na vkládačky (a i to mi trvá se odhodlat :( ). A to hlavně kvůli tomu, že nejsem schopná přišít lastin. Stroj mi najednou vynechává (tříkroký cik cak, prastará veritaska), i když na nečisto šije v pohodě. Kdybyste někdo měl nápad, čím to je, budu ráda. Ale asi už jsem stejně ztracený případ...

Vynechávání stehu

Tak mi také začal stroj vynechávat stehy. Hlavně při šití lastinu. Koukla jsem do návodu... Bylo to tím, že jsem tu patku měla teď povolenou zase moc :-). Proto to dělalo hlavně u lastinu, protože se šije jen na jednu vrstvu látky.

prisiti lastinu

misto lastinu se da dat i normalni pradlova guma.nebo nechat i bez gumicky (na snappi-ja jich par tak mam a jsem spokojena,ale urcite to nebude vyhovovat kazdymu)

Veritaska

Dobrý den,

zkuste si jí nechat seřídit. Mně to dost pomohlo. Je teď krásně tichá a šije jako hodinky. Stálo to necelých 1000,- (v Praze) včetně výměny řemínku.

Dodalo mi to hodně odvahy, jsem teď úplně natěšená do šití :-).

Držím palce,

Veronika